FUNDACJA EFKROPKA - SPOTKANIE Z UCZNIAMI

 

22 stycznia 2019 r. kilkunastu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w czterogodzinnych warsztatach antydyskryminacyjnych przeprowadzonych przez Fundację eFkropka. Spotkanie prowadzone było przez 5-osobowy zespół składający się z lekarza psychiatry Joanny Krzyżanowskiej-Zbuckiej  oraz „Ekspertów przez doświadczenie”, czyli osób z doświadczeniem choroby psychicznej.

Wybrane opinie uczestników:

 

  •  ​​Wg mnie spotkanie z osobami z zaburzeniami psychicznymi było bardzo ciekawe i pouczające, a ich historie i wykonywane przez nas ćwiczenia pozwoliły lepiej zrozumieć problem stygmatyzacji osób chorych psychicznie jak i same choroby. Gdyby podobne spotkanie miało miejsce w przyszłości, z pewnością wezmę w nim udział
  • Wartościowo spędzony czas, pouczające doświadczenie. Bardzo potrzebna inicjatywa. Dziękuję wszystkim Prowadzącym za otwartość i zaangażowanie

 

Organizacja eFkropka powstała z inicjatywy osób zawodowo zajmujących się leczeniem i pracą terapeutyczną na rzecz ludzi z doświadczeniem choroby psychicznej. Celem projektów jest zmiana negatywnych wyobrażeń o chorobach psychicznych, przekonań utrwalonych w świadomości społecznej, a także w myśleniu o sobie samych pacjentów. Główną misją Fundacji jest zapobieganie izolacji osób po kryzysie zdrowia psychicznego, przeciwdziałanie ich stygmatyzacji i przełamywanie stereotypów związanych z chorobami psychicznymi.

Fundacja eFkropka jest organizatorem Kongresu zdrowia Psychicznego, który w czerwcu br. odbędzie się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Zapraszamy do zapoznania się z działalnością Fundacji: http://www.ef.org.pl/ oraz http://www.kongreszp.org.pl/.