I OGÓLNOPOLSKIE DYKTANDO NA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

Zapraszamy  do akcji charytatywnej prowadzonej przez serwis edukacyjny www.dyktanda.pl

Z okazji zbliżającego się święta 11 listopada organizujemy I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości, które przybierze najbezpieczniejszą obecnie formę, czyli odbędzie się za pośrednictwem Internetu.

Ideą akcji jest pokazanie dobrej znajomości języka polskiego, a także zebranie środków przeznaczonych na cel charytatywny lub społeczny.

Im większa liczba osób przyłączy się do akcji, czyli rozwiąże Dyktando w dniu 11 listopada 2020 r., tym większa pomoc trafi w ręce potrzebujących. Maksymalnie przekazane może zostać wsparcie w wysokości aż 10 tysięcy złotych!

Uczestnictwo w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości jest bezpłatne, a zapisanie się i rozwiązanie dyktanda to jedna złotówka przekazana przez portal dyktanda.pl na wybrany cel.

Każdy ma możliwość zgłosić istotny dla niego cel charytatywny lub społeczny. Przykładowo może to być pomoc dla osoby chorej, albo zaopatrzenie w komputery do zdalnej nauki dzieci z ubogich rodzin. O tym, kto otrzyma zgromadzone środki, zadecydują uczestnicy Dyktanda w drodze głosowania. Każdy, kto rozwiąże Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości w dniu 11 listopada 2020 r., będzie miał możliwość oddania jednego głosu. Osoby, które uzyskają w dyktandzie najlepsze wyniki, będą dysponowały zwielokrotnioną siłą głosu – dzięki temu będą miały większy wpływ na rezultat głosowania.

Do udziału w Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości gorąco zachęcamy nie tylko dorosłych, ale również uczniów szkół średnich i podstawowych. Za przygotowanie tekstu dyktand, dopasowanych do danej grupy wiekowej, odpowiadają wybitni językoznawcy, m.in. prof. dr hab. Tadeusz Zgółka, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego oraz prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Zapisać się na dyktando oraz zgłosić cel społeczny lub charytatywny można na stronie: https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci

Pokażmy w tym ważnym dniu ducha patriotyzmu i wspólnie pomóżmy potrzebującym!

Wystarczy kilka zdań z linkiem lub grafika z linkiem do naszej strony (kilka różnych formatów można pobrać z naszego dysku Google: https://drive.google.com/drive/folders/1nir81xwHvOvy3JP74mCxlvm9wxC8jaGh?usp=sharing )

Powiadamiając o tej akcji swoich sympatyków i zachęcając ich do udziału, zwiększają Państwo szansę, że w głosowaniu wybrany zostanie Państwa cel.

W przypadku pytań czy wątpliwości serdecznie prosimy o kontakt.

Do zobaczenia na Dyktanda.pl

Zespół Dyktanda.pl