SZKOŁA TREWNEŃSKA - TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ

 

7 grudnia o godzinnie 18 grupa uczniów i nauczycieli naszej szkoły uczestniczyła na uroczystym wernisażu w galerii Bułgarskiego Instytutu Kultury w Warszawie. Państwowe Liceum Sztuk Pięknych w Trjawnie przedstawiło wystawę rzeźb w drewnie, ikon oraz projektów wnętrz uczniów jednej z najbardziej prestiżowych szkół artystycznych w Bułgarii. Górska miejscowość Trjawna ma szczególne znaczenie dla bułgarskiego odrodzenia narodowego jako renomowany ośrodek rzeźbiarstwa w drewnie, ikonografii i meblarstwa jeszcze od XVII wieku. Kontynuując tradycje, Państwowe Liceum Sztuk Pięknych powstało w 1920 roku.

 

Następnego dnia gościliśmy Dyrektora szkoły w Trjawnie oraz przedstawiciela Ambasady Bułgarii i reprezentacje uczniów w naszej szkole.

Mamy nadzieję na dalszą twórczą współpracę.