WIZYTY NA CMENTARZACH

Relacje uczniów:

 

Dnia 30  października 2018 grupa graficzna klasy IB wyszła z Profesorem Mierzwiakiem na Cmentarz Powązkowski, by przed dniem Wszystkich Świętych odwiedzić groby zmarłych nauczycieli naszej szkoły. Profesor Mierzwiak opowiedział nam o nauczycielce projektowania graficznego Pani Hannie Biełyszew - Kordowicz, której grób odwiedziliśmy jako pierwszy. Pani Kordowicz była ciepłą i kochaną osobą; zmarła przedwcześnie osierocając podopiecznych-uczniów i dwie córki.

Jako drugi odwiedziliśmy grób nauczyciela historii sztuki Pana Andrzeja Wojciechowskiego (dla uprzywilejowanych "Szczota"), byłego wicedyrektora naszej szkoły, człowieka wielkiej kultury i inteligencji. Na grobach, zgodnie z tradycją, zapaliliśmy znicze i złożyliśmy kwiaty.

Antonina Kopacz IB

 

We wtorek przed Uroczystością Wszystkich Świętych klasa IIA pod opieką Profesor Dominiki Szwed-Walkiewicz i Profesora Piotra Kwiatkowskiego wybrała się na Cmentarz Powązkowski. Po raz drugi (podobnie jak rok temu) mieliśmy okazję  zapalić znicz na grobie dawnej bibliotekarki  naszej szkoły Pani Elżbiety Dąbrowicz i usłyszeć kilka ciepłych słów o niej od naszych opiekunów, chcących pielęgnować pamięć o zmarłej koleżance.

Po wysłuchaniu wspomnień o Pani Dąbrowicz, każdy z nas poświęcił minutę na krótką modlitwę lub chwilę ciszy i zadumy.

Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tak ważnej i potrzebnej tradycji polegającej na dbaniu o pamięć o pracownikach szkoły, którzy już odeszli.

Maria Oleksiak IIA