MAGDALENA ABAKANOWICZ- ZWIEDZANIE WYSTAWY RZEŹBY  W CENTRUM  RZEŹBY POLSKIEJ W OROŃSKU

 

Klasy technik rzeźbiarskich  IIB i IV B zwiedziły wstawę rzeźby Magdaleny Abakanowicz , była to świetna okazja do lepszego poznania Jej twórczości . Dzięki  przewodnikowi  mogliśmy się dowiedzieć  jak  przebiegał rozwój tej słynnej polskiej rzeźbiarki.  Poznaliśmy również kilka ciekawych historii z życia prywatnego  artystki oraz jak powstawały poszczególne dzieła.  W 2014r. artystka była gościem w naszej szkole  w ramach : „Spotkania z Artystą” po tym spotkaniu pozostała w naszej szkole pamiątka w postaci autografu artystki wykonanego w glinie ceramicznej (na zdjęciu).

W ramach wyjazdu zwiedziliśmy również park rzeźbiarski Centrum Rzeźby Polskiej, gdzie można zobaczyć dzieła współczesnych rzeźbiarzy polskich i zagranicznych.