WYSTAWA DARII KUCHARCZYK

Wystawa indywidualna

 

Od 26 października można na dwóch piętrach naszej szkoły zapoznać się z pracami Darii Kucharczyk. Jest ona uczennicą naszej szkoły, obecnie uczęszczająca do drugiej klasy o specjalizacji - realizacje intermedialne. Pomysłodawcą oraz opiekunem tej wystawy jest jej nauczyciel od rysunku i malarstwa – Stefan Żuchowski.

 

Kim jest Daria? Aby uzyskać odpowiedź na to pytanie zapytaliśmy ją samą:

Kim jestem? Osobą, której do opisania tego, co widzi, nie wystarczają słowa. By odpowiedzieć na powyższe pytanie potrzebuje koloru i gestu. Sztuka to środek komunikacji, którym najłatwiej jest mi się posługiwać od najmłodszych lat. Do rysowania skłaniały mnie najprostsze codzienne sytuacje, co od początku było dla mnie naturalne - chciałam przenieść na papier wszystko, co utkwiło mi w pamięci. 

 

O wystawie i prezentowanych na niej pracach mówi:

Pierwsza indywidualna wystawa dała mi możliwość, by bliżej poznać samą siebie. Na całość ekspozycji złożyły się prace szkolne jak i te najbardziej osobiste. Podczas zwiedzania można będzie zobaczyć różnorodne dzieła, począwszy od szkiców koncepcyjnych aż po pełnowymiarowe płótna. Nie przeważa tu jeden temat, motyw ani technika. Poprzez kreację plastyczną staram się uwiecznić setki dźwięków, zapachów oraz wspomnień, które przeżyłam. Przedstawione prace traktuję zatem jako efekt dokumentacji wszystkich inspirujących mnie rzeczy i miejsc – swoisty dziennik wspomnień.